Hledám populárně podané dějiny Evropy vydávané v ELKu v poválečné době a po roce 1989 jejich reprint nové vydání.

Text dotazu

Hledám populárně podané dějiny Evropy vydávané v ELKu v poválečné době a po roce 1989 jejich reprint a nové vydání. Autora nevím, ale jeho jméno je literárně známé v obráceném pořadí jako AAAA BBBB - BBBB AAAA

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že by se mohlo jednat o knihu Co daly naše země Evropě a lidstvu.

https://www.kosmas.cz/knihy/116625/co-daly-nase-zeme-1-evrope-a-lidstvu/

Nové vydání úvodním slovem a biografickými poznámkami doplnil historik Josef Tomeš.