Hledám písničku, kterou jsem slyšel v rádiu

Text dotazu

Dobrý den,

slyšel jsem před pár dny v rádiu píseň kde se zpívá v jedné části,, znáte onen sad,, překrásná česká píseň. Nevíte náhodou jak se jmenuje a kdo jí zkomponoval.

Děkuji moc

Odpověď

Dobrý den,

pravděpodobně se mohlo jednat o valčík Znáte onen sad?, který zkomponoval Emil František Burian na text Vítězslava Nezvala:

Ach znáte onen sad
Kde bydlí paní kterou miluji?
Je pružna jako had
Ach znáte onen sad?

Když jde kolem klopím zrak
Tvářím se všelijak jenom ne tak
Že ji miluji že ji mám rád
Ach znáte onen sad?

Když po ní nejvíc toužím
Jako pták v slunci kroužím
Neřeknu ji to nikdy snad
Ach znáte onen sad?

Když před spaním
Ohnivé mouchy zaháním
Zjevuje se mi její šat
A bude se mi o něm zdát
Ah znáte onen sad?

Použité zdroje

RUT, Přemysl. Orchestrion v hlavě: (česká písnička mezi poezií a divadlem). Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2010. 390 s. ISBN 978-80-7429-033-6.