Hledám píseň podle části textu.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nedávno se mi v hlavě objevila píseň, respektive její část a nemůžu si vůbec vzpomenout na zbytek písně, interpreta, prostě na nic dalšího. Ta část je: Vryj do země své příjmení a vymyšlené jméno napiš k němu. To v každé válce ocení, když na tvé tváři nepoznají změnu. To je všechno co si z té písně vybavuji, přestože vím, že sem ji slyšela asi milionkrát. Mělo by se jednat o píseň nějaké české bluegrassové či folkové kapely. Budu moc ráda za jakoukoli pomoc, děkuji.

je nám líto, ale píseň se nám bohužel nepodařilo najít.

V případě dohledávání písní na základě části textu, zadáváme části v různých kombinacích do internetového vyhledávače Google a zkoušíme jednotlivé odkazy.

V případě, že píseň není příliš známá a nikdo její text na internetu nesdílel, tedy píseň bohužel nelze dohledat.

Hudba

05.06.2017 23:12

Martina píše:
Úterý 04.08.2020 21:42
Ironií trochu něžnou, trochu krutou vášní spoutaná, ty neznáš slitování.

To je přeci Noc v Lisabonu.
Čtvrtek 06.08.2020 10:21
děkujeme Vám za Vaši informaci. Předpokládáme, že se tedy jedná o píseň Noc v Lisabonu folkové skupiny Poupata.
Bohužel se nám nepodařilo z volných zdrojů ani ve fondu knihovny text písně ověřit, ale nalezli jsme kontakt na kapelu Marien, jejímž frontmanem je Víťa Troníček, který původně vedl i kapelu Poupata (https://www.marien.cz/#kontakt).
Špalek píše:
Úterý 11.05.2021 21:56
To ani nemusíte. Píseň vyšla na CD O krok dál, od skupiny Poupata. Jestli jde sehnat, nevím. Je to ona píseň Noc v Lisabonu. Až najdu zpevnik, tak ji zde klidně dám.