Hledám nejstarší záznam- výskyt jména a příjmení Habrda, ( Hawrda), Hes (Hess) a jeho lokalitu - v berní rule ?

Text dotazu

Při zpracování rodokmenu na příjmení Habrda jsem zatím našel nejstarší záznam pomocí Digiarchivu Třeboň ze dne 2.4.1689 v Zabrdí -narozená Markéta Habrdová, (Kniha Lažiště č.21, snímek 49) Tato příjmení se vyskytují i v okolních vesnicích, např. Lažiště, Chlístov, Šumavské Hoštice, Drslavice, Vojslavice a pod. Zajímalo by mě, jestli se toto příjmení vyskytovalo i v Berní rule, případně v jaké obci(obcích)? Dále se z matrik zdá, že toto příjmení se vlivem zápisů zaměňovalo za příjmení Havrda nebo Hawrda, nebo naopak. Hledám tedy lokalitu a čas výskytu mých předků v tomto kraji. Obdobně mě zajímá čas a lokalita nejstaršího výskytu příjmení Hes nebo Hess. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Berní Rulu kraj Prácheňský naleznete na adrese  http://www.serak.cz/berni_rula/Berni_rula_27_Prachensko_1.pdf.

S ostatními dotazy Vám naše knihovna nemůže bohužel pomoci, ale obraťte se na Státní okresní archív Prachatice .

Kontakt:

e-mail: posta-pt@ceskearchivy.cz
Telefon: +420 388 310 084

Přeji Vám hodně štěstí při tvorbě rodokmenu