hledám název a noty písně - interpret Jiří Jelínek

Text dotazu

Píseň vydal nejspíše Supraphon koncem 60. či začátkem70 let. Domnívám se, že píseň má cosi společného s divadlem Semafor a panem Jelínkem.
Tex písně: Jednou si koupím penál a brašnu, ač nejsem dávno pachole, vezmu si volno, obejdu kašnu a dám se směrem ke škole.
Bude mi divně, tak jako kdysi, že nemám zase úlohu, copatá Sisi řekne mi ty si jestli ji potkám na rohu.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o píseň: Nejlepší léta mého života.
Autor hudby: Jiří Bažant.
Autor textu: Jiří Štaidl.
Interpret písně: Jiří Jelínek.

Notový záznam bohužel Městská knihovna v Praze nevlastní a nepodařilo se nám jej objevit ani v katalogu Národní knihovny ČR.
Můžeme Vám nabídnout pouze text písně nebo audio záznam.

Text se nachází v knize Jiří Štaidl od Jaroslava Kříženeckého (signatura MKP: VT 2008, na str. 28).

Zvukový záznam je možné nalézt mj. na CD Motýl (signatura MKP: CD 14430).