Kniha o speciálních jednotkách

Text dotazu

autor patrně novinář válečný zpravodaj psal o britských A australských SAS, francouzských GIGN a Delta force z USA - TYTO 4 SPECIÁLNÍ JEDNOTKY SPOLU OPAKOVANĚ SOUPEŘÍ NA SPOLEČNÝCH CVIČENÍCH - PODROBNĚ JE ZDE TAKÉ POPISOVÁN JEJICH VÝCVIK ÚSPĚCHY ČI PERLIČKY Z JEJICH PROSTŘEDÍ JAKO JAK BYLA BRITSKOU sas LIKVIDOVÁNA irská republikánská armáda či jak je GIGN znechucena kladením důrazu na fyzický výcvik od ostatních konkurentů či jak příslušník australské SAS NOSIL BĚHEM SEXU SVOU PERTNERKU Z MÍSTNOSTI DO MÍSTNOSTI PŘES HODINU A POD

Odpověď

Dobrý den,

Domníváme se, že by se mohlo jednat o následujícího autora:

Gérard de Villiers

Francouzský autor úspěšných špionážních románů; jím vytvořený hrdina Malko Linge bývá označován za obdobu Jamese Bonda. Původně pracoval jako žurnalista, postupně napsal přes 200 příběhů, jichž se prodalo po světě přes sto milionů výtisků. Zemřel 31. 10. 2013.

Zdroj: http://www.databazeknih.cz/autori/gerard-de-villiers-37027

* autorův životopis v angličtině: https://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%A9rard_de_Villiers

* díla přeložená do češtiny:

VILLIERS, Gérard de. SAS - Africká stopa. Vyd. 1. Frýdek-Místek: Alpress, 2005. 236 s. Klokan. ISBN 80-7362-129-0.

VILLIERS, Gérard de. SAS Bagdád expres. Překlad Dagmar Slavíkovská. Vyd. 1. Frýdek-Místek: Alpress, 2005. 253 s. Klokan. ISBN 80-7362-071-5.

De Villiers, Gérard, 1929-2013

Odkaz. forma    Adam de Villiers, Gérard, 1929-2013

Odkaz. forma    Villiers, Gerard de, 1929-2013

Biogr./Hist. údaje            Francouzský politolog a spisovatel, autor špionážních románů.

Zdroj     Jeho: SAS Bagdád-Expres - odkaz viz

               BNF - autoritní forma

               LC (Names) - odkazy viz

               Jeho: Africká stopa - odkaz viz

               Právo 4. 11. 2013 - nekrolog

               www(Wikipédia, l’encyclopédie libre), cit. 4. 11. 2013

Zdroj: autoritní záznam z databáze ČNB