Hledám fotografii osoby jménem Drahoslav Gawrecki

Text dotazu

Jeho dětství a mládí je spjaté s Prostějovem, kde se 15. června 1919 narodil v rodině stavebního dělníka. V Prostějově studoval na reálce.
Patřil ke generaci, kterou postihlo zavření vysokých škol. Musel přerušit studium na Přírodovědecké fakultě UK a absolvoval Státní knihovnický kurz v Praze. Vrátil do kraje svých předků jako ředitel Městské knihovny ve Frýdku- Místku.
Po válce byl krátce zemským knihovnickým inspektorem. Knihovnictví zasvětil celý svůj profesionální život. V letech 1948–1949 a 1954–1955 byl ředitelem Univerzitní knihovny v Olomouci a v letech 1951–1954 a 1955–1959 ředitelem Státní vědecké knihovny v Ostravě. Na přelomu 50. a 60. let působil v Matici slovenské v Martině. Potom přešel do Prahy a pracoval jako vedoucí technického odboru ve Státní knihovně v Praze. V letech 1971–1972 byl ředitelem Státní technické knihovny a v letech 1972–1973 ředitelem Státní pedagogické knihovny v Praze, v letech 1973–1979 náměstkem ředitelem Státní knihovny ČR. Potom odešel do důchodu.

Odpověď

Dobrý den,
fotografie knihovníka Gawreckého je ve volně přístupné databázi SCK na www.nkp.cz, katalogy a databáze.

https://aleph.nkp.cz/F/BKY3TLM1UHPIXLLJS337GXNXKMPR63KQ6G3QP5M7B9KTIUMDMD-04093?func=find-acc&acc_sequence=000001328

Pokud by Vám tato fotografie nestačila, asi by mohla být v Archivu NK ČR