Hledám článek nebo jak najít článek

Text dotazu

V.Kahan, V.Kašpar: Klíč přichází z Cařihradu. Československý voják, ročník XVIII, číslo 18, 19, 20.

Prolistovala jsem sv. 18, 1969 v NK č. 11 - 20, bohužel jsem článek nenašla. Pokusila jsem se hledat v digitální knihovně, ale neúspěšně.

Odpověď

Dobrý den,

předpokládáme, že Vámi uvedená citace pochází z knihy "Žil jsem zbytečně" - viz níže.

"Zpráva o tom, jak jsem donesl šifrovací klíč vyšla v sérii článků Trojský kůň v 13. pokračování "Klíč přichází z Carihradu" od V. Kahana a V. Kašpara v časopisu Československý voják 1969 (ročník XVIII, č. 18, 19, 20)"

HEJDA, Jiří. Žil jsem zbytečně: román mého života. 1. vyd. Praha: Melantrich, 1991. 431 s., [16] s. obr. příl. Memoáry. ISBN 80-7023-101-7. (str. 202 )

Tato citace je bohužel z velké části zcela chybná. Naštěstí si ovšem autor pamatoval správně edici článků, tedy Trojského koně, autory a název článku.

Prostřednictvím digitální knihovny se nám podařilo dohledat následující dva záznamy, které zmiňují sérii článků s názvem či podtitulem "Trojský kůň".

* "Kahan, V.-Kašpar, V., "Trojský kůň", seriál; in: Signál, roč. 1967"

KURAL, Václav. Vlastenci proti okupaci: ústřední vedení odboje domácího 1940-1943. Vyd. 1. Praha: Karolinum, 1997. 261 s. ISBN 80-85864-29-0. (str. 247)

*"Trojský kůň (Kahan a Kašpar): in Signál č. 31, 3. 8. 1967"

DRTINA, Prokop. Československo můj osud: kniha života českého demokrata 20. století. Svazek druhý. Kniha 2., Rok 1948 - Únor 1948. 1. vyd. v Melantrichu. Praha: Melantrich, 1992. s. 257-714. Memoáry / Melantrich. ISBN 80-7023-114-9. (str. 692)

Periodikum Signál dosud není dostupné v digitálních knihovnách Kramerius Národní knihovny ČR. Ve fyzickém dokumentu je ovšem možné dohledat Vámi požadovaný článek v ročníku 1967, č. 15 (13. 4.), s. [6].

Jedná se o 13. díl tohoto článkového seriálu "Trojský kůň". Název článku již odpovídá Vámi zadaným údajům: V. Kahan, V. Kašpar  "Klíč přichází z Cařihradu".