Hitchcock

Text dotazu

Dobrý den,
můj dotaz se týká filmů Alfreda Hitchcocka, zajímalo by mě v čem byl jeho přístup tak inovativní a chtěla bych zjistit něco i o jeho údajné posedlosti blondýnkami. Kde se o tom dají zjistit informace? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, o Alfredovi Hitchcockovi bylo napsáno velké množství knih a článků, je obsažen jako samostatné heslo v mnoha encyklopediích o filmu. I elektronická encyklopedie Wikipedie má samostatné heslo životopisné a samostatné heslo o filmech A. Hitchcocka, viz
http://en.wikipedia.org/wiki/Hitchcock_(film) a http://cs.wikipedia.org/wiki/Alfred_Hitchcock .
Doporučujeme např.:
     Kronika filmu. Praha: Fortuna Print, 1995.

     Alfred Hitchcock a jeho filmy / Robin Wood ; [z anglickeho originalu ... prelozil Petr Kurka]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Orpheus, 2003. -- 224 s. : il., portrety ; 21 cm

     Hitchcock / George Perry. -- 1st publ.. -- London : Macmillan, 1975. -- 126 s. : il. ; 26 cm

     Lide, kteri tvorili historii / [z anglickeho originalu ... prelozil Jan Machula]. -- 1. vyd.. -- Cestlice : Rebo, 2010. -- 224 s. : il. (nektere barev.), portrety, faksim. ; 26 cm

     Rozhovory Hitchcock - Truffaut / Alfred Hitchcock, Francois Truffaut ; z franc. prel. Ljubomir Oliva ; obalka a graf. uprava Vaclav Jedlicka. -- Praha : Cs. filmovy ustav, 1987. -- 211 s. : il. ; 23 cm