Hit 7O. let - Je t´aime moi?

Text dotazu

Hit 70 let Ž tém možná Jane Birkina Serge
Gainsbourg prosím zda je to tato píseň nebo jaký je přesný název CD atd.kde
se dá dohledat?

Odpověď

Dobrý den,

"Je t'aime... moi non plus" (anglicky "I love you... me neither") je titul francouzské písně napsané Sergem Gainsbourgem (aranžmá Arthur Greenslad).

Originál písně a záznam je z roku 1968 s Gainsbourgovou tehdejší přítelkyní Brigitte Bardot. Ta nedala tehdy svolení k šíření nahrávky.

Ve stejném roce se ale Gainsbourg setkal při natáčení filmu Slogan s anglickou herečkou Jane Birkin a píseň byla znovu nahrána.

Nejrozšířenější nahrávka je tedy známa v podání anglické herečky Jane Birkin a Serge Gainsbourga.

Serge Gainsbourg (vlastním jménem Lucien Ginzburg) byl francouzský skladatel, zpěvák, herec a režisér.

Píseň vyšla např. na albu "Monsieur Gainsbourg Originals".

Píseň si můžete zdarma stáhnout např. na http://mp3.hudebni-scena.cz/mp3-zdarma/download/?id_mp3=3692&s=1.

Pokud jde o CD, obraťte se na jejich prodejny, např. Bontonland, http://www.bontonland.cz.