Historie povolání automechanik, historie automobilových součástek

Text dotazu

Ke své práci o historii povolání automechanik potřebuji přesnější informace z tohoto oboru, taky nějaký přesnější odkaz na knihu o historii automobilů a součástek. děkuji

Odpověď

Dobrý den,
váš dotaz na téma historie automobilů a součástek je příliš obšírný. Doporučujeme Vám více specifikovat Váš dotaz. Nalezené publikace se týkají konkrétních značek automobilů a jejich vývoje. Informace o součástkách by pak mohly být obsaženy v jednotlivých publikacích. Jedná se o publikace typu:
Klasické automobily Škoda -- Příručka pro renovace vozidel Škoda r. v. 1934 - 1964
Autor: Hubert Procházka, Nakladatelství: Computer press, rok vydání 2007
Dostupný v:
ABA001 [NK ČR Praha]
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 2-1182.644
CBA001 [Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice]
HBG001 [KKV Havlíčkův Brod]
HKA001 [Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové] -- sign. A0-3356
JHG001 [Městská knihovna Jindřichův Hradec]
KLG001 [Středočeská vědecká knihovna Kladno] -- sign. J 248679
KOG001 [Městská knihovna Kolín]
KVG001 [Krajská knihovna Karlovy Vary]
LIA001 [Krajská vědecká knihovna Liberec] -- sign. A 185590
MBG001 [Městská knihovna Mladá Boleslav]
OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. 1-186.167
OSA001 [Moravskoslezská vědecká knihovna Ostrava] -- sign. G 306.573
OSD002 [VŠB - TU Ostrava - Ústřední knih.] -- sign. 266016
PNA001 [Studijní a vědecká knihovna Plzeň] -- sign. 31B21476
PNG001 [Městská knihovna Plzeň]
UHG001 [Městská knihovna Uherské Hradiště] -- sign. 629.11
ULG001 [Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem] -- sign. N191961

Z literatury týkající se historie povolání automechanik bychom vám doporučili například následující publikace, které jsou z dřívějších let a mohly by vám být nápomocny při studiu historie tohoto povolání.

1. Pokorná, Milada, 1936-
Co má číst automechanik : výběr vhodné literatury pro praxi a studium / sestavila Milada Pokorná. -- Brno : Státní technická knihovna, 1964. -- 1 nestránkovaný sv.

dostupný v:
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. X-0515.269

2. Blažík, Miroslav

Metodický list : učební obor 0451 - automechanik - automechanička. (Sekce oboru 0451) / Miroslav Blažík, Alois Dobřenský, Zdeněk Jan.. -- Brno : Krajský pedagogický ústav, 1969. -- 19 listů. -- (Kabinet strojírenství na OU a UŠ)

dostupný v:
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. PK-N-0012.230

3. Charakteristika učebního oboru automechanik. -- 2., nezměn. vyd.. -- Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1963. -- 7 s.. -- (Učební osnovy pro učební obory tříleté)

dostupný v:
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. PK-N-0007.357

Pro další vyhledání dokumentů prosím využijte souborný katalog Caslin na adrese: www.caslin.cz.