Historie obcí Domoraz, Kejnice

Text dotazu

Zajímám se o historii obcí Domoraz a Kejnice v jihozápadních Čechách. Bylo by možné něco bližšího získat ve vaší knihovně. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

informace o historii obcí lze čerpat z:

PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách: jejich vznik, původní význam a změny. Díl II, CH-L. Praha: Česká akademia věd a umění, 1947. 726 s
heslo Domoraz, s. 385
signatura SVK PK: IIIB944/1

PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách: jejich vznik, původní význam a změny. Díl II, CH-L. Praha: Česká akademia věd a umění, 1949. 705 s.
heslo: Kejnice, s. 219-220
signatura SVK PK: IIIB944/2

SEDLÁČEK, August. Místopisný slovník historický království Českého. Praha: Bursík a Kohout, [1909]. 1043 s.
heslo: Domoraz, s. 155
heslo: Kejnice, Kanice, s. 398
signatura SVK PK: 8D657

Zeměpisný lexikon ČR. Obce a sídla A-M: Stav k polovině 80. let. Praha: Academia, 1991. 603 s. ISBN 80-200-0316-9.
heslo: Domoraz, s. 218
heslo: Kejnice, s. 405
signatura SVK PK: 31A45833-1

DAVID, Petr a SOUKUP, Vladimír. Velká turistická encyklopedie. Plzeňský kraj. Praha: Knižní klub, 2011. 416 s. ISBN 978-80-242-1941-7.
heslo: Domoraz, s. 66
heslo: Kewjnice, s. 133

signatura SVK PK: 32A15262

Dále Vám můžeme doporučit digitalizovanou Pamětní knihu obce Domorazy, která je vystavena na webovém portálu Státního oblastního archivu v Plzni: viz https://www.portafontium.eu/iipimage/30460891/soap-kt_00753_obec-domoraz-1935-1950_0030.
Nebo Kroniku obce Kejnice, viz. https://www.portafontium.eu/chronicle/soap-kt/01699-obec-kejnice-1996-2000

Také máte možnost zažádat o zpracování rešerše, kde by byly upřesněny požadavky k jejímu zpracování – časové období, termín zpracování, předpokládaný počet záznamů, podrobnější rozvedení tématu (historie či současnost apod.). Žádost naleznete na našich webových stránkách pod nabídkou rešeršních služeb: https://svkpk.cz/pro-verejnost/prezencni-sluzby/specialni-studovna/

Použité zdroje

katalogy a regionální informační zdroje SVK PK, souborný katalog ČR
webový portál Porta fontium