Historie obce Velká Skrovnice a místního rychtářství

Text dotazu

Historie obce Velká Skrovnice a místního rychtářství
Dobrý den, existuje prosím nějaká detailní historie obce Velká Skrovnice a místního rychtářství. Zajímají mě zejména rychtáři se jménem "PLOCEK". Děkuji velmi za případnou ochotu.

Odpověď

Dobrý den,

v našem fondu máme k historii Velké Skrovnice tyto publikace:

HARAPÁTOVÁ, Anna a MUSIL, František. Velká Skrovnice: její historie a současnost. Vyd. 1. Dolní Lipka: A. Juránek, 1996. 33 s., [10] s. barev il. ISBN 80-902263-0-2.

MALÁTEK, František. Pod Převrátí: z vyprávění lidu ve Velké a Malé Skrovnici. Vydání první. Ústí nad Orlicí: Flétna, [2016], ©2016. 197 stran. ISBN 978-80-88068-10-5.

MALÁTEK, František. Osmnáctá chasa: z vyprávění lidu ve Velké a Malé Skrovnici. Vydání první. Říčky: Flétna, [2017], ©2017. 175 stran. ISBN 978-80-88068-18-1.

Stejný výsledek nabízí i Souborný katalog ČR.

Při zběžném prohlédnutí se ale publikace více rychtářům nevěnují, pouze občas zmiňují.

Asi by více bylo možné najít v kronikách Velké Skrovnice, které jsou uloženy v archivu v Zámrsku.

Na internetu jsem našla ještě toto:

Nebesky family genealogy:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:j6volt-IW_sJ:genealogy.nebesky.com/pdf.php%3Fpage%3Dplace%26id%3D260&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Soupis poddaných podle víry:

https://www.nacr.cz/wp-content/uploads/2019/02/Hradecko-Bydzovsko_cele_H_zamceno.pdf