historie knihovnického školství

Text dotazu

Dobrý den, pracuji ve vzdělávací instituci a chtěla bych se zeptat na knihovnické školství v Rakousku-Uhersku, respektive u nás před první světovou válkou a české knihov. školství do roku 1948. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď

Bohužel tématika dotazu je natolik široká, že jeho kvalifikované zodpovězení by vyžadovalo zpracování samostatné studie - tento typ služby naše knihovna neposkytuje. Můžeme vám ale nabídnout zpracování rešerše na toto téma v naší dokumentografické bázi dat. Dovoluji si zároveň upozornit na to, že pokud téma zpracováváte v rámci nějakého typu školní či vysokoškolské práce (ročníkové, diplomové apod.), je samostatné vypracování rešerše součástí zadání - pro tento účel nejsme oprávněni rešerši vypracovat, resp. potřebujeme potvrzení od zadavatele školní práce, tedy jejího vedoucího, že po zpracovateli práce samostatné zpracování rešerše nepožaduje.

Několik tipů pro vás: zajímavá a výchozí ve vaší případné rešerši by mohla být publikace

Poch, Josef, 1899-1964
K vývoji knihovnického školství u nás / Josef Poch. -- Praha : Státní nakladatelství, 1948 (E. Beaufort, n.s.). -- 34, [1] s. ; 8° Zvl. ot. z čís. 8. a 9.-10. Roč. XLI. České osvěty

Vyhledávat v dokumentografické bázi knihovny knihovnické literatury při NK ČR můžete na url
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=kkl

Vyhledávat ve svazkové bibliografii předválečné knihovnické literatury můžete v knihovně knihovnické literatury při NK ČR v Praze
http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm,
kde také naleznete vázané ročníky předválečných knihovnických časopisů či předválečné publikace zabývající se knihovnictvím.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.02.2008 17:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu