Historie času

Text dotazu

Prosím o info k historii mereni času. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Odpověď na váš dotaz je velmi obsáhlá. Doporučuji vám k nahlédnutí knihy, které najdete mj. v Knihovně města Ostravy:

Stručná historie času, Stephen W. Hawking, signatura: 2-83.460a

Hodiny, Stanislav Michal, signatura 3-63.233

Od počátku se k určení aktuálního období využívalo přírodních jevů, jež se s pravidelností opakovaly. Nejzřetelnější a nejsnáze pozorovatelné objekty, které vykazovaly největší přesnost ve svých periodických opakováních, a tudíž se podle nich dalo přesně určit aktuální období, byly Slunce, Měsíc a hvězdy. Určit podle nich aktuální čas nebo roční období nebylo jednoduché. Proto musely přijít snáze pochopitelné metody měření.

Doufám, že tato odpověď uspokojila vaše požadavky.