Historický vývoj české měny

Text dotazu

Dobrý den,
sháním literaturu k seminární práci na téme Historický vývoj české měny. Již jsem si ve Vaší knihovně objednala knihu "Česká měna: od dávné historie k dnešku", ale bohužel jsem žádnou jinou vhodnou neobjevila a určitě bych potřebovala větší množství zdrojů a pramenů. Mohli byste mi, prosím, poradit, v jaké další literatuře bych mohla najít potřebné informace?
Předem moc děkuji,

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu tématu zasíláme několik příkladů záznamů o knihách z báze NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze.
Další záznamy pak můžete vyhledat obdobným způsobem - zadáním klíčových slov (Česko, mince, aj.) a také využít předmětová hesla, která jsou uvedena u každého standartního záznamu.

České, moravské a slezské mince 10.-20. století : Národní muzeum - Chaurova sbírka. Sv. IV/1, Tolary, pražské groše, drobné mince Ferdinanda I. : (1526-1564) / [sestavil] Eduard Šimek. -- Vyd. 1.. -- Praha : Národní muzeum, 2009. -- 168 s. : il. ; 30 cm

O českých penězích do roku 1526 / napsal Kliment Čermák. -- V Čáslavi : K. Čermák, 1888. -- 26 s., [1] l. obr. příl. : il. ; 24 cm

Od pražského groše ke koruně české : průvodce dějinami peněz v českých zemích / Petr Vorel. -- 2., rozš. vyd.. -- Praha : Havran, 2004. -- 577 s., xxxi s. barev. obr. příl. : il. (některé barev.), mapy, geneal. tabulky ; 24 cm

Bankovnictví / Bohuslava Šenkýřová a kolektiv. -- 1. vyd.. -- Praha : Vysoká škola finanční a správní, 2010. -- 253 s. : il., portréty ; 26 cm

Císař římský, král český Karel IV., 1316-1378, na medailích, pečetích a pamětních mincích = Carolus IV. on medals, seals and commemorative coins = Carolus IV. auf Medaillen, Siegeln und Gedenkmünzen = Carolus IV. sur médailles, sceaux et pièces de monnaie commémoratives = Carolus IV. su alcune medaglie, sigilli e monete commemorative = Carolus IV. sobre medallas, sellos y monedas conmemorativas = Karel IV. na medaljach, pěčatjach i pamjatnych monetach. [I. díl, 650 let Univerzity Karlovy l.p. 1998] / Milan Baše. -- [2., aktualiz. vyd.]. -- Praha : M. Baše, c2005. -- 91 s. : il. ; 24 cm

Česká mince v době románské : příspěvek k ikonografii českých denárů 10.-12. století / Jarmila Hásková. -- Cheb : Chebské muzeum, 1975. -- 94 s. : il. ; 20 cm

České bankovky a mince 1993-2012 / Leopold Surga. -- Vyd. 1.. -- [Praha] : Jerome, 2012. -- 245 s. : barev. il. ; 31 cm

Dějiny jáchymovské mincovny a katalog ražeb / Lubomír Nemeškal, Petr Vorel. -- 1. vyd.. -- Pardubice : Univerzita Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích a Národním muzeem v Praze, 2010-. -- sv. : il. ; 26 cm

Mince a mincovnictví markrabství moravského. -- V Brně : I.L. Červinka, 1897. -- 107 s., iii l. obr. příl. ; il. ; 24 cm

Mince Československa 1918-1992, České republiky a Slovenské republiky 1993-... / Vlastislav Novotný. -- Hodonín : Vlastislav Novotný, [199-]-. -- sv. ; 17 cm

Mince zemí Koruny české 1526-1856 / [Ivo Halačka]. -- Vyd. 1.. -- Kroměříž : Česká numismatická společnost, pobočka Kroměříž ; Praha : Česká numismatická společnost, pobočka Praha, 1987-. -- sv. : il., faksim. ; 25 cm.