historické budovy zemského sněmu

Text dotazu

Dobrý den,
existují ještě budovy, ve kterých se scházely do roku 1918 střídavě v Olomouci, Brně a někdy ve Znojmě zemské sněmy Moravského markrabství? Pokud už neexistují, zajímala by mne adresa, kde se tyto budovy v Olomouci, Brně a ve Znojmě nacházely.

Odpověď

Dobrý den,

obáváme se, že na Váš dotaz nejde najít přesnou odpověď. Zemský sněm Moravského markrabství byl entitou, která fungovala několik století, během nichž se zásadně měnila politická kultura, politické podmínky, pravidla pro organizaci správy zemí atd. Místa scházení zemského sněmu zřejmě nebyla jednotná (možná, že ani nebyla pevně určena). V nám dostupných zdrojích se nám podařilo najít pouze zmínku o poslední moravské zemské sněmovně v Brně, v dnešní Joštově ulici (současně v této budově sídlí Ústavní soud ČR).

Více zdrojů týkajících se moravských dějin jistě budou mít: Moravská zemská knihovna (http://www.mzk.cz; e-mail: ptejteseknihovny@mzk.cz ), Knihovna Jiřího Mahena v Brně (http://www.kjm.cz ; e-mail: ptejteseknihovny@kjm.cz ) a Vědecká knihovna v Olomouci (http://www.vkol.cz ; is@vkol.cz ), které se také účastní služby Ptejte se knihovny.

Naše služba není ovšem odborná, a tak můžete se zkusit poradit i specializovaných institucí, např. Historického ústavu Akademie věd ČR (http://www.hiu.cas.cz /; e-mail: bucharova@hiu.cas.cz ).

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.06.2009 15:26

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu