Heslo do konta Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem se přihlásit do konta ale nevím heslo. Myslím, že jsem ho ani při přihlášení karty neudávala.
Proto se bych se chtěla zeptat jak si heslo můžu změnit. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

standardní přihlašovací údaje do konta Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje  na http://aleph.svkpl.cz jsou:

Login

  • V případě průkazu SVK je číslo uvedeno pod čárovým kódem ve formátu 263P123456.
  • Pro Plzeňskou kartu zadejte PK a číslo karty ve formátu PK123456 (u nové PK formát PK+poslední desetimístné číslo bez pomlčky).
  • U JIS karty zadejte číslo pod fotografií ve formátu A123456 nebo Z123456.
  • U kombinované PK a JIS karty zadejte PJ a číslo karty ve formátu PJ123456.

Heslo

  • Do položky heslo uveďte Vámi zvolené heslo. Pokud jste je neměnili, je výchozím heslem Vaše rodné číslo včetně lomítka ve formátu 991231/1234.

Tyto informace jsou uvedeny před vstupem do katalogu http://aleph.svkpl.cz.

Po přihlášení do systému lze heslo měnit: zvolíte v menu odkaz Čtenář - Heslo - a vyplníte aktuální heslo - nové heslo - znovu nové heslo.

S pozdravem