herní pracovnice v ČR a VB

Text dotazu

Dobrý den, zajímají mě herní pracovnice, užívá se i h.specialistky, dříve h.terapeutky a h.práce, řidčeji h.terapie. V podstatě cokoliv, píši o nich diplomovou práci. Kořeny h.práce resp. její historie; pronikání do českého zdravotnictví; pracovní náplň; ohlasy pacientů. Jde o způsob péče o dětského pacienta a jeho rodinu hospitalizovanou v nemocnici (Family Centred Care). Vím jen o knize Valenta: Herní specialista v somatopedii. Uvítám odkazy v Čj a Aj. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

nějaké informace najdete v bázích NKC a ANL (http://sigma.nkp.cz/F), pomocí klíč. slov herní terapeut. V NKC jsou tři knihy, na nichž se podílel Milan Valenta.
O něco více článků najdete v bázi ANL. V ANL je dobré zkusit různé kombinace:
Herní terap?
Herní spec?
Apod. (Otazník je zástupný znak pro libovolné znaky).
Na samotné slovo herní se zobrazí 45 záznamů, které není obtížné projít. Něco se najde i na volném internetu.
Dále můžete hledat v placených bázích, tady byste ale musela použít anglická klíčová slova (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&%20subm
enu3=104). Doporučujeme vzhledem k oboru spíše zdroje Národní lékařské knihovny (www.nlk.cz).

Obor

Psychologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

15.01.2008 14:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu