herní pracovnice v ČR a VB

Text dotazu

Dobrý den, zajímají mě herní pracovnice, užívá se i h.specialistky, dříve h.terapeutky a h.práce, řidčeji h.terapie. V podstatě cokoliv, píši o nich diplomovou práci. Kořeny h.práce resp. její historie; pronikání do českého zdravotnictví; pracovní náplň; ohlasy pacientů. Jde o způsob péče o dětského pacienta a jeho rodinu hospitalizovanou v nemocnici (Family Centred Care). Vím jen o knize Valenta: Herní specialista v somatopedii. Uvítám odkazy v Čj a Aj. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

nějaké informace najdete v bázích NKC a ANL (http://sigma.nkp.cz/F), pomocí klíč. slov herní terapeut. V NKC jsou tři knihy, na nichž se podílel Milan Valenta.
O něco více článků najdete v bázi ANL. V ANL je dobré zkusit různé kombinace:
Herní terap?
Herní spec?
Apod. (Otazník je zástupný znak pro libovolné znaky).
Na samotné slovo herní se zobrazí 45 záznamů, které není obtížné projít. Něco se najde i na volném internetu.
Dále můžete hledat v placených bázích, tady byste ale musela použít anglická klíčová slova (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&%20subm
enu3=104). Doporučujeme vzhledem k oboru spíše zdroje Národní lékařské knihovny (www.nlk.cz).