Herec Petr Skála

Text dotazu

Dobrý den, ještě jsem se Vás chtěl zeptat, jaké
státní ocenění nebo vyznamenání získal herec Východočeského divadla v
Pardubicích Petr Skála (1925 - 2004). Děkuji mockrát za odpověď!

Odpověď

Dobrý den,

herec Východočeského divadla v Pardubicích Petr Skála,vlastním jménem Ladislav Kopeček, byl oceněn následujícími tituly:

1980 - zasloužilý pracovník v kultuře
1985 - medaile J.K.Tyla
1988 - zasloužilý umělec
1994 - Cena Senior Prix za celoživotní práci v oblasti divadla a filmu.

zdroj : dokumentační odd. Divadelnéího ústavu Praha