H. P. Lovecraft

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych vědět, které povídky H. P. Lovecrafta vyšly v 10. sešitě jeho díla v nakladatelství Zlatý kůň. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v 10. svazku edice Spisy H.P.Lovecrafta vyšel pouze román Případ Charlese Dextera Warda /The Case of Charles Dexter Ward/. Série končí 11. svazkem s názvem Stín z času a jiné horrory, který obsahuje povídky: Arthur Jermyn (Arthur Jermyn - The White Ape), Chrám (The Temple), Ti druzí bohové (The Other Gods), Stín z času (The Shadow Out of Time) a Ďábelský kněz (The Evil Clergyman). Tyto informace jsme zjistili ze serveru daemon.cz, kde bylo možné si knihy i zakoupit, nyní jsou však již tyto dva svazky bohužel vyprodány. Přehled názvů jednotlivých svazků edice spolu s dalšími informacemi naleznete na stránce http://www.daemon.cz/autor/280/lovecraft-howard-phillips.htm .

Národní knihovna však kromě 1. svazku edice (Dagon a jiné horrory) žádný jiný ve fondu nemá. Zřejmě nám nebyly v rámci povinného výtisku nabídnuty.
Podle Souborného katalogu ČR a dalších souborných katalogů jsme nenalezli tyto publikace ani ve fondech jiných knihoven.
Můžete se zkusit písemně obrátit přímo na vydavatele Pavla Noska, který nakladatelství Zlatý Kůň zastupuje (příp. zastupoval), adresa: P.Nosek, Nakladatelství Zlatý Kůň, P.O.Box 8, Kaprova 12, 110 01 Praha 1, nebo ještě jednu adresu, kterou jsme nalezli v naší databázi nakladatelů
(http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=NAK)
Nakladatelství Zlatý kůň, Česká speleologická společnost, Kališnická 4, 130 00 Praha 3.