Guy de Maupassant - Kulička

Text dotazu

Prosím mohli by jste mi poradit sekundární literaturu k dílu Kulička od Guy de Maupassant (nebo alespoň k autorovi?)

Odpověď

Informace o povídce Kulička a o jejím autorovi najdete v obsáhlé předmluvě následujícího vydání tohoto díla: Maupassant, Guy de, 1850-1893. Kulička a jiné povídky.  Guy de Maupassant ; [Z francouzských originálů ... přeložil Břetislav Štorm ; předmluva Otakar Novák].  2. vyd. (v SNKLHU 1.).  Praha : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1956. 137 s. (Světová četba ; sv. 3).

Další podrobné informace o Maupassantovi a jeho díle naleznete v: Dějiny francouzské literatury 19. a 20  stol.. Díl 2, 1870-1930.  Ved. autor. kol. J. O. Fischer.  1. vyd. Praha : Academia, 1976. 769 s. (na stránkách 82 - 97)

Stručnější heslo o Maupassantovi obsahuje také Slovník francouzsky píšících spisovatelů : Francie, Belgie, Lucembursko, Švýcarsko, Kanada, Maghreb a severní Afrika, "Černá" Afrika, Libanon, oblast Indického a Tichého oceánu.  1. vyd. Praha : Libri, 2002. 759 s. ISBN 80-7277-130-2.
A také v: Šrámek, Jiří. Dějiny francouzské literatury v kostce.  Jiří Šrámek.  Olomouc : Votobia, 1997. 469 s. ISBN 807198-240-7.