Gustava Künstler, Karl Marilaun

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych zjistit osobní a profesní informace o dvou rakouských (německých?) autorech, kteří psali o A. Loosovi. Jedná se o Gustava Künstlera a Karla Marilauna. Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den, bohužel, informace o Gustavu Künstnerovi a Karlu Marilaunovi se nám nepodařilo ve zdrojích Národní knihovny nalézt. Rakouské a německé biografické slovníky, které máme k dispozici, tato jména neuvádějí. S pomocí internetu se nám podařilo dohledat pouze několik kusých informací. Gustav Künstler byl profesí kunsthistorik. Narodil se pravděpodobně 1.3.1902 a žil ve Vídni. Zabýval se moderním uměním. Mimo jiné byl také nakladatelem a vydavatelem novin. ( http://www.wien.gv.at/ma53/45jahre/1962/0362.htm ) O Karlu Marilaunovi toho víme ještě méně. Podle některých zdrojů na internetu byl kritikem a žurnalistou. Publikovat měl například v novinách Neue Wiener Journal. 
Pro více informací Vám doporučujeme obrátit se přímo na Deutsche Nationalbibliothek (Info Point:
http://www.d-nb.de/eng/service/benutzung/infopoint.htm ), popřípadě na Österreichische Nationalbibliothek: http://www.onb.ac.at/ (bohužel, jak se zdá, knihovna neposkytuje bezplatnou informační službu obdobnou Ptejte se knihovny či Info Pointu, můžete však zkusit napsat na obecnou adresu
knihovny: onb@onb.ac.at ).
Bibliografické informace vztahující se k uvedeným autorům můžete dohledat v souborném katalogu KVK: http://www.ubka.uni-karlsruhe.de/hylib/en/kvk.html .

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.09.2008 16:41

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu