Gruntovní kniha pro město Deštná (1720) a Tereziánský katastr pro město Deštná (1757)

Text dotazu

Zabývám se tvorbou svého rodokmenu a vzhledem k požáru Deštné a shoření místních matrik v druhé polovině 18. století se jen těžko dostávám hlouběji do historie v této linii.
Chtěl bych proto prosím znát co se píše o rodech Dvořáků (Dworžaků a Dwořaků) v Deštné a to konkrétně v gruntovní knize pro město Deštná (1720) a Tereziánském katastru (1757).

S díkem

Dvořák Marek

Odpověď

Dobrý den,

tyto knihy naše knihovna nemá ve fondu. Doporučila bych Vám navštívit knihovnu Muzea Jindřichohradecka a Třeboňský archiv. Výborným zdrojem jsou také zdigitalizované sbírky třeboňského archivu: https://digi.ceskearchivy.cz

S pozdravem Olga Švecová

Použité zdroje

online katalog Městské knihovny Jindřichův Hradec,
online katalog Knihovny Muzea Jindřichohradecka,
SKC, JIB