Grafické dílo Karla Votlučky

Text dotazu

Spolu s Marcelem Votlučkou, synem Karla Votlučky, dokončuji soupis volné grafiky K. Votlučky. Pro zařazení jednotlivých grafických listů do souborů, které autor vytvářel, bych potřeboval do těchto souborů nahlédnout. Soubory lze vyhledat v Národní knihovně, avšak nelze je vypůjčit. Je zde prosím nějaká možnost?

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny jsme našli tyto 4 katalogizační záznamy grafik Karla Votlučky:

  • VOTLUČKA, Karel. Plzeň: Františkánský kostel [grafika]. [Praha]: [Kincl & Hauner], [1998]. 1 pohlednice.
  • VOTLUČKA, Karel. Plzeň: Trh na náměstí [grafika]. [Praha]: [Kincl & Hauner], [1998]. 1 pohlednice.
  • VOTLUČKA, Karel. Plzeň: Měšťanský pivovar [grafika]. [Praha]: [Kincl & Hauner], [1998]. 1 pohlednice.
  • VOTLUČKA, Karel. Pražská nádvoří [grafika]. Praha: K. Votlučka, 1924. 8 l.

Všechny grafiky se nacházejí v Národním konzervačním fondu v Hostivaři (archivní sbírka dokumentů vydaných od r. 1901 doposud na dnešním území České republiky (příp. Československa) doplněná o zahraniční bohemika) a bude nutné abyste se osobně dostavil do Klementina, do haly služeb k pultu Informace a tam si dokumenty osobně objednal. Můžete zkusit Informace v hale služeb kontaktovat i telefonicky a objednávku učinit takto (+420 221 663 248).

Následně budou dokumenty doručeny do Studovny v Centrálním depozitáři v Hostivaři, kde bude možné do nich nahlédnout. (https://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/cdh-studovna )