grafici: Miroslav Fišák, Markéta Králová

Text dotazu

Robíme výstavu grafík 28 českých i slovenských umelcov, ktoré boli urobené na počesť V. Hložníka. Údaje o M. Fišákovi a M. Královej sme u nás nikde
nenašli.Dobrý den,

Odpověď

Dobrý den,

zasíláme údaje zjištěné v on-line Lexikonu českých výtvarníků (http://www.sca-art.com/ - přístup je placený). U M. Králové jsme zjistili pouze Markétu Královou, nikoli Marcelu, je možné, že jde o ni? Pokud byste potřebovali podrobnější informace, je vhodnější obrátit se na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea (knihovna@upm.cz - nebo zvolit ve formuláři této služby), která má k dispozici mnohem lepší prameny v oblasti výtvarného umění. Když u podobných dotazů neuspějeme, předáváme je kolegům v UPM, a většinou něco zjistí.

Fišák Miroslav
birth: 29. 9. 1948, Praha
address: Praha
disciplines: malba, kresba, grafika, ilustrace
STUDIES
1979 AVU Praha, doc. L. Čepelák
INDIVIDUAL EXHIBITIONS
1983 Praha
1982 Kladno
Humpolec
1980 Olomouc
Dačice
COLLECTIVE EXHIBITIONS
1985 Vyznání životu a míru, Praha

Králová Markéta
birth: 14. 10. 1952, Praha
address: Praha, Na vršku 16
disciplines: ilustrace, grafika, kresba
STUDIES
1977 - 1978 VŠUP Praha, prof. J. Mikula
1972 - 1977 VŠUP Praha, prof. Z. Sklenář INDIVIDUAL EXHIBITIONS
1983 Praha
COLLECTIVE EXHIBITIONS
2000 II. středoevropské bienále kresby Plzeň 2000, Plzeň
1996 Bienále české grafiky, Dům umění, Ostrava
1985 Vyznání životu a míru, Praha
LITERATURE
Česká grafika XX. století, SČUG Hollar, Praha 1997