Gothaisches genealogisches

Text dotazu

Potrebovala bych najit Gothaisches genealogisches
Taschenbuch (drive pod nazvem Gothaischer Hof-Kalender) a to pouze rok 1941
(pravdepodobne rocnik 178). Nasla jsem pouze jeden vytisk a to v Knihovne
Nar. muzea - odd. zameckych knihoven. Vzhledem ke stehovani NM, konzultace
asi nebude mozna. Uvitala bych, pokud by se nasel tento vytisk v jakekoliv
jine knihovne. Za pripadnou pomoc velmi dekuji.

Odpověď

Dobry den,

predpokladame, ze jste mela na mysli radu Gothaisches Genealogisches Taschenbuch venovanou knizecim rodum. Tento svazek se nachazi i ve fondu NK

CR:

* Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der Fürstlichen Häuser (Hofkalender). 178. Jahrgang. Gotha : Justus Perthes, 1941. 611 s.

signatura NK CR: 23 L 60/A 178

Zaznam cele rady naleznete v naskenovanem Generalnim katalogu I (http://katif.nkp.cz/Katalogy.aspx?katkey=010GK1 ) > skrin Helsh - Holu > zasuvka Hoffmann H-Hofmann F > zaznam c. 1067. Naskenovany katalogizacni listek ma vice casti, pro listovani mezi nimi muzete pouzit sipky, ktere naleznete nad naskenovanym listkem.

NK CR ma ve svem fondu i dalsi rady Gothaisches Genealogisches Taschenbuch (Freiherrliche Häuser, Grafliche Häuser), rozpisy naleznete opet v naskenovanem Generalnim katalogu I > skrin Sao-Thz > zasuvka Tart-Taue > zaznamy 182-186.

Knihu mame v soucasne dobe vyexpedovanou ze skladu, pokud byste mela zajem, muzeme ji pripravit na Vase jmeno ke studiu do Vseobecne studovny (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_vseob_stud.htm) . Napiste nam, prosim, zda mate zajem knihu v soucasne dobe studovat, v opacnem pripade ji vratime 2.12.2010 zpet do skladu. Objednat si ji pak muzete kdykoliv pozdeji prostrednictvim naskenovaneho Generalniho katalogu I, v levem hornim rohu nad naskenovanym katalogizacnim listkem najdete odkaz "Objednat titul".

Do objednavky lze krome udaju o pozadovanem svazku uvest i Vasi e-mailovou adresu. System Vas pak bude prubezne informovat o stavu objednavky.

Kniha je bezne ulozena v Centralnim depozitari Hostivar, z tohoto skladu se knihy expeduji vzdy nasledujici pracovni den po 12.hodine. Vzhledem k roku vydani je knihu mozne samoobsluzne kopirovat, vlastnim digitalnim fotoaparatem si muzete bez pouziti blesku a statitu zhotovovat i digitalni fotografie, ktere jsou urceny pouze pro Vasi osobni, vzdelavaci a vyzkumnou potrebu. Provozni dobu NK CR najdete na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Provozni_doba&submenu3=65 , ke studiu dokumentu, ktere jsou expedovany ze skladiste, je nutny platny ctenarsky prukaz (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Provozni_doba&submenu3=65) .