Goethova zednářská báseň Symbol

Text dotazu

Dobrý den, byla jsem na Vás odkázána z Goethova institutu. Nevíte, zda byla
někdy do češtiny přeložena Goethova zednářská báseň Symbol (Symbolus)? A
pokud ano, kde bych ji našla?

Odpověď

Dobrý den,
Goethovu zednářskou báseň "Symbol", "Symbolus" jsme nalezli v následujících
sbírkách:
* GOETHE, Johann Wolfgang von. Lóže : Cyklus zednářských veršů. S.l. : Jiří a Růžena Sedmíkovi, 1930. Báseň je zde uvedena pod názvem "Symbol" - v překladu [z něm.] A. Hartla (v Národní knihovně ČR je tato kniha dostupná pouze s možností objednání do speciální studovny v rámci zvláštní ochrany fondu (ZOR) viz záznam v katalogu NKC: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc )
* GOETHE, Johann Wolfgang von. Básně. Praha, 1937. Báseň je uvedena pod názvem "Symbolus" - v překladu z něm. Otokara Fischera (pokud jste čtenářkou Národní knihovny, můžete si knihu objednat k prezenčnímu studiu do Všeobecné studovny v Klementinu přes katalog NKC: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) Nevylučujeme možnost, že báseň mohla být zařazena i do jiného výboru Goetheho básní, sborníku či byla otištěna v tisku apod. Bohužel, k dohledání jednotlivých kratších literárních útvarů v těchto celcích nemáme k dispozici vhodné nástroje a zdroje. Výše dohledané překlady jsou výsledkem hledání v konkrétních vytipovaných sbírkách autora.
 

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.06.2012 10:07

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu