Glenn Miller

Text dotazu

Prosím, existuje nějaká kniha, např. životopis, korespondence nebo životopisný román, věnovaný kapelníkovi, muzikantovi a válečnému pilotovi Glennu Millerovi? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Alton Glenn Miller  byl americký jazzový a swingový hudebník, kapelník a trombonista. Ve fondu NK ČR na www.nkp.cz,  elektronický katalog, baze NKC, jsou následující publikace o Glennu Millerovi:

Cooke, James J. American girls, beer, and Glenn Miller: GI morale in World War II [online]. Columbia: University of Missouri Press, [2012]. American military experience [cit. 2014-05-12]. Dostupné z: http://site.ebrary.com/lib/natl/Doc?id=10614662.

Kessler, Leo. Operace Glenn Miller: z historie pluku SS Wotan. Vyd. 1. Praha: Baronet, 2008. 234 s. Military. ISBN 978-80-7384-095-2.

Downs, Hunton. Smrt krále swingu: dosud nikdy nezveřejněná zpráva o životě a smrti Glenna Millera. Praha: Naše vojsko, 2012. 254 s. ISBN 978-80-206-1290-8.

Hernández, Jesús. Záhady a tajemství druhé světové války: zmizení, úmrtí a nevysvětlené události největšího válečného konfliktu v dějinách. 1. vyd. Brno: Jota, 2009. 258 s. Literatura faktu - military. ISBN 978-80-7217-691-5.

Vedle toho je na internetu velké množství odkazů na tuto zajímavou postavu; např. ve Wikipedii odkazy týkajících se biografie G. Millera, jeho orchestru, fotografií apod.