Georg Michael Egermann

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych Vaši knihovnu požádala o rešeršní službu. Pokud je to možné, potřebovala bych dohledat jakoukoliv literaturu (články, apod.) k osobě Georga Michaela Egermanna, který působil jako vrchnostenský úředník ve službách hraběte Thuna v Děčíně (18. stol.). Tento později proniká do pověstí jako tzv. Rothpelz (Rotpelc, nebo Červený kožich). Ohledně literatury jsem seznámena s publikací od Dagmar Dvořákové "Zlaté listí" i Radka Fridricha "Modroret".

Děkuji Vám za odpověď a jsem s pozdravem,

Helena Chalupová

Odpověď

Dobrý den, Váš dotaz jsem přeposlala kolegyni Bednářové do Regionální studovny.