Fúze firem

Text dotazu

Přesná formulace dotazu: Dobrý den, hledám nějakou literaturu, která by se
zabývala zhodnocením efektu fúze firem. Můžete mi poradit?

Odpověď

Dobrý den,

zasílám seznam literatury vztahující se k problematice fúzí. Další pak můžete najít v Souborném katalogu VŠE na adrese https://knihovna.vse.cz/. Uvádím i závěrečné práce, předem však upozorňuji, že to nejsou volně dostupné zdroje. K přístupu do databáze závěrečných prací je nutná autentifikace. Přístupová práva do akademické sítě vydá Výpočetní centrum na základě platné registrace pro knihovní služby.

Literatura:

Vomáčková, Hana: Účetnictví akvizicí, fúzí a jiných vlastnických transakcí :  (vyšší účetnictví). Praha : Bova Polygon, 2009. ISBN 978-80-7273-157-2 (váz.).

Arzac, Enrique R.: Valuation for mergers, buyouts, and restructuring. Hoboken : John Wiley & Sons, c2005. ISBN 0-471-64444-7 (váz.).

Veber, Jaromír: Management :  základy, moderní manažerské přístupy, výkonnost a prosperita. Praha : Management Press, 2009. ISBN 978-80-7261-200-0 (váz.).

Synek, Miloslav: Manažerská ekonomika. Praha : Grada, 2011. ISBN 978-80-247-3494-1 (váz.)

Vodáček, Leo: Synergie v moderním managementu. Praha : Management Press, 2009. ISBN 978-80-7261-190-4 (brož.)

Marek, Petr: Studijní průvodce financemi podniku. Praha : Ekopress, 2009. ISBN 978-80-86929-49-1 (brož.).

Hlaváč, Jiří: Fúze a akvizice. Praha : Oeconomica, 2010. ISBN 978-80-245-1635-6 (brož.).

Skálová, Jana: Účetní a daňové dopady transakcí v kapitálové společnosti. Praha : Wolters Kluwer Česká republika, 2009. ISBN 978-80-7357-485-7 (váz.).

Bejček, Josef: Soutěžní politika a fúze v evropském kontextu. Brno : Masarykova univerzita, 2010. ISBN978-80-210-5067-9 (brož.)

Kislingerová, Eva: Manažerské finance. Praha : C.H. Beck, 2007. ISBN 978-80-7179-903-0 (váz.)

Závěrečné práce - elektronický zdroj - nejsou volně dostupné

Gondová, Lucia: Analýza rozvoje společnosti prostřednictvím fúze. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta podnikohospodářská, 2011.

Kučerová, Pavlína: Praktické aspekty účetního řešení fúzí obchodních společností. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2011

Kučerová, Renata: Analýza typů fúzí uskutečněných v roce 2010 v ČR. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2011.

Pašková, Nikola: Fúze kapitálových společností. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2011

Soukupová, Petra: Analýza typů fúzí uskutečněných v roce 2010 v České republice. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2011.

Rebhanová, Kateřina: Fúze akciových společností v české legislativě. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2010.

Sabadášová, Jana: Sloučení vs. splynutí podniku. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2008.

Jedlička, Ondřej: Fúze - účetní a daňové řešení v ČR a EU. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2008

Bartošová, Markéta: Fúze obchodních společností. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2008.

Hlaváč, Jiří: Řízení projektů akvizic a fúzí z pohledu manažera. Řízení projektů akvizic a fúzí z pohledu manažera