František Tíkal

Text dotazu

Dobrý den, nikde jsem nenašel datum úmrtí
spisovatele Františka Tíkala (nar. 1.1.1904 v Praze). Můžete mi pomoci?

Odpověď

Dobrý den,
datum úmrtí spisovatele Františka Tíkala jsme nalezli pouze v periodiku Přerovské listy. Zde byl v roce 2004 v rubrice Lednové kalendárium uveřejněn krátký medailon k výročí stých narozenin tohoto literáta.
Celé znění medailonu je následující:
" 1. 1. 1904 - před 100 lety se narodil v Praze František Tikal, zaměstnanec ministerstva práce, spisovatel, básník (sbírka Žíznivá země), autor divadelních her (Paní Jarmila, Bloudění Heřmana Konipase, Písnička máje, Karneval snů) a historických románů (V zavátých stopách, rok 1930, jehož druhý díl o 147 stranách zůstal nedokončen v rukopisu).Od roku 1967 žil v Přerově, kde 8. 1. 1987 zemřel."

Článek: Lednové kalendárium. Přerovské listy. roč.3, č.1 (leden 2004), s.8.
Článek je též dostupný v elektronické podobě:
http://www.mu-prerov.cz/cs/o-prerove/prerovske-listy/archiv-prerovskych-list
u/rocnik-2004.html.