františek koníček 16.5.1887 domkař z hradčovic

Text dotazu

zemřel v 1.světové válce,chtěla by jsem vědět v které části Ruska je pohřben.rok úmrtí je listopad 1917,je na mohyle v Hradčovicích. děkuji

Odpověď

Dobry den,

František Koníček z Hradčovic, vojín 3. pěšího pluku Kroměříž zemřel 15. 12. 1915 v nemocnici zajateckého tábora Tockoje, poblíž Samary v Rusku. Pohřben byl na hřbitově zajateckého tábora tamtéž.

Údaje byly čerpány z umrtniho listku, VUA Praha. Datum umrti na pomniku bude pravdepodobne spatny.