František Heller - překladatel

Text dotazu

Dobrý den,

potřebovali bychom nějaké informace o Františku Hellerovi, který přeložil napr. knihy E.Wallace.

https://www.databazeknih.cz/[…]/frantisek-heller-2648

Odpověď

Dobrý den,

 níže přikládáme informace, které se nám o zmiňované osobě podařilo získat. Datem úmrtí si nejsme jisti, ale důvěryhodnější zdroj se nám nepodařilo nalézt.

 Heller František

Záhlaví:HELLER, FrantišekDatum narození:15.1.1884 Místo narození:PrahaCharakteristika:novinář, šéfredaktor, překladatel Zdroj: http://clo.ucl.cas.cz/index.php?win=detail2&jmeno=heller&id=16987.

Možná zemřel 29. 1. 1962 -  https://billiongraves.com/grave/Frantisek-Heller/13140872?referrer=myheritage

Překlady:

Brtník. Václav

V.Brtník: Alexandr Dumas, Markýzina dobrodružství, II. Zpověd markýzy / Román 7 Fřel. íz fr. 7 Fr. Heller / Ref. / (= Venkov 28, 1933,"č. 221? str. 6, 21/9)''

Dumas, Alexandre; Heller. František, zdroj: http://retrobi.ucl.cas.cz/retrobi/hledat.1

Heller. František

Alexandr Dumas : Markýzina dobrodružství, II. Zpověd markýzy /"Román^/ Přel. /"z fr./ Fr. Heller

/ Rf: V.Brtník /r Venkov 28, 1933, 6. 221, str. 6, 21/9 / Zdroj: http://retrobi.ucl.cas.cz/retrobi/hledat.1

Heller, František

mk. /F y L Steuben F., Smrt Tecumsehova.-Syn afánituú? /LRománJ přel. /"z něm.-7 P*. Heller a J.ťyůša. Praha, J.R,Vilímek 19A ^ Poznámka,? /-Česká osvěta 33, 1941-1942, i. 9-10, květen-červen 1942 /

/jKladný posudek knih pro chlapce J/ Zdroj: http://retrobi.ucl.cas.cz/retrobi/hledat.1

HENDRICH, Vladimír. Hammett: jednou odfláknut, jindy vykastrován: Nad novými překlady klasika drsné školy amerického kriminálního románu. Lidové noviny. 2000, 13(52), 17-18. ISSN 0862-5921. Umění a kritika. -  http://aleph.lib.cas.cz/F/?func=direct&doc_number=001275683&local_base=AV

EISNER, Pavel. Tschechisch-deutsche Rechtsterminologie. Prager Presse. 1937, 17(303), 8. – není jisté, který Heller to je

-R-. Hellerova pozůstalost do Národního musea. Venkov. 1932, 27(70), 6.

Dumas, Alexandre

Slepá milenka : zpověď markýzy / Alexandr Dumas ; přeložil Fr. Heller ; ilustroval Věnc. Černý. V Praze : Jos. R. Vilímek, 1933. 299 s. : il. ; 8° [Přeloženo z francouzštiny]

Dumas, Alexandre

V soumraku krále slunce : zpověď markýzy / Alexandr Dumas ; Přeložil Fr. Heller ; Illustroval Věnc. Černý. V Praze : Jos. R. Vilímek, 1933. 317 - [I] s. : il. ; 8° http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:2f104250-43af-11e4-8113-005056827e52

Brand, Max

Přes všecky překážky : (mistral) / Max Brand ; přeložil Frant. Heller. Praha : Zmatlík a Palička, 1934. 195 s. ; 19 cm [Přeloženo z angličtiny?]

Voříšek, Jaroslav

Margit tango / Jaroslav Voříšek ; slova Karel Kubeš. Bimbam-bina : baiao / Heinz Gietz ; český text Vlastimil Kudrnáč ; [instrumentace František Heller]. 1. vyd.. Praha : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1958. 17 hlasů [2, 2, 2, 2, 2, 2, 4, 2, 2, 2, 2, 2, 2, 2, 2, 2, 2 s.] ; 270 x 170 mm ( Zábavní orchestr ; 45 )

Forester, C. S.

Generál : román / Cecil Scott Forester ; z anglického originálu "The General" přeložil Fr. Heller. Praha : Karel Voleský, 1937 (v Blatné : Bratří Římsové). 245 s. ; 8° [Autoriz. vyd.; Graficky upravil Václav Novotný; Pův. obálka mistra Jaroslava Švába]

Dickens, Charles

Život a osudy Davida Copperfielda. [Kniha I., díl II.] / Charles Dickens ; přeložili Fr. Hofman a Fr. Heller. Praha : Gutenberg Ota Lebenhart, 1927. 279 s. ; 18 cm ( Vybrané spisy Ch. Dickense ) [Přeloženo z angličtiny]

Dumas, Alexandre

Tajemný doktor. [I. díl] / Červánky revoluce . Alexander Dumas ; Z francouzštiny přeložil K. Čvančara a F. Heller ; Ilustroval Věnceslav Černý. V Praze : Jos. R. Vilímek, 1932. 245 - [II] s. ; 8°

Dumas, Alexandre

Před bouří. [Díl 1], Maratův sen / Alexander Dumas ; přeložil F. Heller ; ilustroval Zd. Burian. Praha : Jos. R. Vilímek, 1932. 289 s. : il. ; 18 cm [Přeloženo z francouzštiny]

Brand, Max

Dvacet vrubů = (Twenty notches) / Max Brand ; přeložil František Heller. Praha : Karel Voleský, 1935. 200 s. ; 19 cm [Přeloženo z angličtiny; Autorisované vyd.]

Dumas, Alexandre

Před bouří. [Díl 2], Slečna de la Bretonne / Alexander Dumas ; přeložil F. Heller ; ilustroval Zd. Burian. Praha : Jos. R. Vilímek, 1932. 318, [ii] s., [4] s. obr. příl. : il. ; 18 cm ( Slavní autoři ) [Označení sv. na tit. s. vyjádřeno hvězdičkami; Část nákl. vyd. váz.]

Dumas, Alexandre

Rytíř se železnou pěstí : levoboček z Mauléonu . [1. díl] / Alexandre Dumas ; přeložil František Heller. V Praze : L. Mazáč, 1927. 278 s. ; 17 cm [Přeloženo z francouzštiny]

Dumas, Alexandre

Rytíř se železnou pěstí : levoboček z Mauléonu . [2. díl] / Alexandre Dumas ; přeložil František Heller. V Praze : L. Mazáč, 1927. 238 s. ; 17 cm [Přeloženo z francouzštiny]

Seznam dalších výsledků z databáze překladů: https://www.databaze-prekladu.cz/prekladatel/_000000795