Fr. Kružík

Text dotazu

Dobrý den!
Prosím o informaci, zda máte ve svém fondu knihu PhDr. Františka Kružíka,
CSc.(1931 - 2001): "Španělské proměny" a zda je možné u vás získat článek
dr. Mudry (nekrolog Fr. Kružíka) z časopisu Historie a vojenství, roč. 50,
č.2, 2001.

Odpověď

Dobrý den,

báze NK ČR jsou volně na webu k dispozici http://aleph.nkp.cz/F/ , lze v nich vyhledávat, zasílat záznamy na e-mail či je ukládat na PC bez omezení.

V případě starších dokumentů naleznete často v bázi NKC jen záznam, signaturu pro prezenční vypůjčení je nutné dohledat v naskenovaných katalozích.

V online katalogu - bázi NKC naleznete oba dokumenty, které uvádíte.

KRUŽÍK, František. Proměny Španělska. 1966. 43, 1 s. Signatura - 54 H 35831 - pouze pro prezenční výpůjčku do studoven NK ČR (signatura dohledána v naskenovaných katalozích - http://katif.nkp.cz - Generální katalog II, báze NKC obsahuje jen signaturu národního konzervačního fondu)

Historie a vojenství - rok 2001, č.1-2 - signatura Nd 007190 (možnost objednání prostřednictvím báze NKC, jen do studoven k prezenčnímu studiu, jen pro registrované uživatele)

Informace o reprografických službách na objednváku jsou uvedeny na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_repro_obj.htm , cena za kopie se řídí ceníkem NK ČR http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm , k ceně za kopie se připočítává příplatek za přípravu předlohy (čl. 22 ceníku), v případě odeslání poštou i balné a poštovné v plné výši (čl. 19, resp. 25 ceníku).

Pokud budete mít zájem o kopii/kopie, zašlete prosím objednávku na adresu reference@nkp.cz, objednávka kromě citace/í musí obsahovat i formát kopie, provení (černobílé x barevné), způsob platby, způsob odběru (v případě zaslání poštou i poštovní adresu). Pokyny naleznete na stránce k reprografickým službám na objednávku´- viz odkaz výše.

Jen pro úplnost dodáváme, že se můžete obrátit i na knihovnu v místě Vašeho bydliště, studia nebo tam, kde máte registraci do knihovny, tato knihovna Vám může kopie zajistit v rámci meziknihovních služeb.