Fotografie Karla Augusty, malíře

Text dotazu

Vážený pane knihovníku,
mám jednu prosbu. Za naše město připravuji sborník osbností, sháním fotografii pana - Karel Augusta (*16.9.1883 Humpolec +7.2.1974 Prostějov) Malíř, profesor gymnázia v Prostějově, bratr Jaroslava Augusty. Bylo by možné poradit?

Odpověď

Dobrý den,
bohužel žádnou volně dostupnou fotografii Karla Augusty nemáme.
Jeho fotografii jsem našla pouze v této knize na skupinových fotografiích:

AUGUSTA, Jaroslav. Spomienky. 1. vyd. Bratislava : Vydav. Slovenskeho fondu vytvarnych umeni, 1962. 229 s.

Ještě bych se zkusila obrátit na Muzeum v Prostějově (https://muzeumpv.cz/), které v roce 2005 pořádalo výstavu jeho obrazů.