formát dokumentu RIV

Text dotazu

Pokud chci vykázat elektronickou knihu v rámci RIV a nechci aby byl výsledek vyřazen, musí mít soubor na Nosiči předepsaný formát (např. PDF)?
Pokud ano jaký?

Odpověď

Dobrý den,

veškeré informace o způsobu hodnocení v RIV naleznete na webových stránkách RVVI – viz http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=986. Platí, že pokud má být Vaše publikace hodnocena, musí být odevzdána do NK ČR. Jedná-li se o elektronickou publikaci na pevném nosiči (na CD nebo DVD), musíte ji podle zákona odevzdat NK ve 2 exemplářích (stejně jako u tištěných publikací). Jedná-li se o e-knihu (soubor), můžete ho zaslat mailem na adresu pověřeného pracovníka NK (Mgr. Martin Žížala, Martin.Zizala@nkp.cz). Formát není předepsaný, ale rozhodně doporučujeme PDF (PDF A). U ostatních formátů mohou nastat problémy s přečtením souboru.“