Forenzní vědy

Text dotazu

Mohli byste mi doporučit nějakou knihu či webovou stranu, zabývající se metodami forenzní kriminalistiky?

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu tématu jsem dohledala příslušnou literaturu, přehled prohledaných zdrojů
(Souborný katalog ČR, Volný Internet) i s citacemi uvádím níže, jedná se pouze o výběrový
přehled, pokud máte zájem o vyčerpávající přehled literatury, můžete si nechat na toto téma
vypracovat reserši viz další informace na této adrese: http://www.techlib.cz/cs/129-resersni-sluzby.

Tištěné publikace jsem nalezla v Souborném katalogu ČR (www.caslin.cz),
a to po zadání těchto samostatných dotazů: forenzní kriminalistika, forenzní vědy, kriminalistika. U každého záznamu je dostupný přehled knihoven, které mají danou publikaci ve fondu, níže uvádím pouze přehled prvních třech knihoven.

Forenzní metody vyšetřování / Zakaria Erzinçlioglu ; [z anglického originálu ... přeložil Matouš Ibl].
Vyd. 1.. -- Praha : Fortuna Libri, c2008. -- 192 s. : il. (převážně barev.), portréty ; 29 cm
ISBN 978-80-7321-433-3 (váz.)
 ve fondu:
ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně
ABG001 [Městská knihovna Praha - Staré Město] -- sign. O 9891
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 4-1238.437

Kriminalistika a forenzní disciplíny : sborník příspěvků z mezinárodní konference /
[uspořádal Jan Stach]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Vydavatelství PA ČR, 2005. -- 394 s. : il., portréty ; 21 cm ISBN 80-7251-199-8 (brož.)
ABA001 [NK ČR Praha] -- sign. SF II 075189
ABD003 [Právnická fakulta UK Praha] -- sign. 19.3/CZ/Krim3, 60777
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 2-1166.141

Pokroky v kriminalistice : sborník příspěvků z mezinárodní konference / [pořadatelé Policejní akademie České republiky, katedra kriminalistiky ve spolupráci s Kriminalistickým ústavem Praha České republiky]. --
Praha : Policejní akademie České republiky, [2005]-. --    sv. ; 21 cm
 ABA001 [NK ČR Praha]
Svazky: 2004, 2006- -- prezenčně
 OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. 1-176.860
Svazky: 2006

Využití záznamů z bezpečnostních kamer ve forenzní praxi / Jiří Jonák ... [et al.]. --
V Tribunu EU vyd. 1.. -- Brno : Tribun EU, 2008. -- 165 s. : il. (převážně barev.) ; 21 cm. -- (Knihovnicka.cz) ISBN 978-80-7399-643-7 (brož.)
ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 2-1218.279
KLG001 [Středočeská vědecká knihovna Kladno] -- sign. J 270380

Místo činu : základní průvodce kriminalistickými metodami / Richard Platt ;
[z anglického originálu ... přeložila Jarmila Kantová]. -- Vyd. 1.. -- [Praha] : Slovart, 2005. --
144 s. : il. (převážně barev.), portréty, faksim. ; 29 cm ISBN 80-7209-746-6 (váz.)
ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 3-1162.362
CBA001 [JVK České Budějovice]

Teorie a metodologie kriminalistiky / Jiří Straus, Miroslav Němec a kolektiv. --
Plzeň : Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2009. -- 503 s. : il. ; 21 cm ISBN 978-80-7380-214-1 (brož.)
ABA001 [NK ČR Praha] -- sign. SF II 080063
ABD003 [Právnická fakulta UK Praha]
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 2-1235.190

Volný Internet:
http://www.muzeumpolicie.cz/clanek/vydavatelstvi-nakladatelstvi-ales-cenek-sro
http://cs.wikipedia.org/wiki/Forenzní_vědy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kriminalistika
http://www.baky.estranky.cz/clanky/kriminalistika---pravo/kriminalistika-a-vse-kolem-toho
http://www.vskv.cz/KPR/archiv/2006/kpr4_2006.pdf