Financování volebních kampaní politických stran ve volbách do PSP ČR v 2017, literatura

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda byste mi byli ochotní poradit s literaturou na téma mé diplomové práce "Financování volebních kampaní politických stran ve volbách do PSP ČR v 2017", předem děkuji za odpověď. Níže uvedu předpokládanou strukturu teoretické části práce a budu rád, pokud mi budete schopni pomoci s prameny k těmto 3 kapitolám.
- 1. Teorie financování a politické strany (literatura k: báze, principy, cíle financování PS + financování volebních kampaní (zákon)
- 2. Podoby financování politických stran v České republice (literatura k: státní a soukromé financování)
- 3. Financování volebních kampaní v roce 2017 (podle čeho financovaly jednotlivé strany - př. reklamy, pronájem) - zde bych potřeboval výkazy o financování volebních kampaní zpracované a zveřejněné stranami, podařilo se mi dohledat od Top 09, ale potřebuji pokud možno všechny zastoupené v parlamentu.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

tento dotaz je již spíše na vypracování rešerše, kterou jste si u nás už zadal. Vaše upřesnění přidáme k zadání. Počítejte ovšem s tím, že literatura bude spíše obecnější, než že by se týkala konkrétních stran či roků. Disponujeme pouze knihovními katalogy, z nichž čerpáme. Jakmile bude vaše rešerše hotová, dostanete upozornění emailem.

Pro začátek by se vám mohlo např. toto:

Říha, Michal. Právo křičet: k oprávnění státu zasahovat do volební soutěže v judikatuře soudů. Právník, 2016, 155(10), s. 885-894.ISSN 0231-6625. Dostupné také z: https://kramerius.lib.cas.cz/client/handle/uuid:0cafaa58-f280-4498-bf15-c8666e1c24d3.

Financing democracy: funding of political parties and election campaigns and the risk of policy capture. Paris: OECD, [2016], ©2016. 207 stran. OECD public governance reviews.ISBN 978-92-64-24944-8. Dostupné také z: http://dx.doi.org/10.1787/9789264249455-en.

Eibl, Otto a kol. Volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017. 1. vydání. Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury, 2019. 287 stran. Politologická řada; svazek č. 74.ISBN 978-80-7325-476-6.