Financování veřejných knihoven

Text dotazu

Dobrý den, píšu diplomovou práci na téma Moderní trendy v knihovnictví a potřebovala bych zjistit informace týkající se financování veřejných knihoven v České republice v průběhu 20. století (změny,...). Proto bych se Vás chtěla zeptat, kde bych mohla potřebné informace nalézt nebo na koho bych se mohla s tímto problémem obrátit. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, v bázi KKL (Knihovna knihovnické literatury), kterou najdete na webových stránkách Národní knihovny ČR - www.nkp.cz - budete vyhledávat podle klíčových slov "financování" se zpřesněním "veřejné knihovny" - najdete 227 záznamů. Dále existuje rešerše z rok 1998 " Financování veřejných knihoven" - 130 záznamů - sign. Kfc 26/98. Veškerá literatura. kterou v bázi KKL najdete, včetně rešerše , je Vám k dispozici ve studovně knihovnické literatury ( Národní knihovna ČR - Klementinum, 2. patro, č.dv.239). Pro mimopražské je možnost zapůjčení literatury z totoho fondu prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby.