Finanční politika státu

Text dotazu

Pojem - Finanční politika státu a její součástí.

Odpověď

Dobrý den, bylo by dobré, i zdvořilejší. Dotaz formulovat větou, nikoli heslovitě. Z dotazu není patrné, co přesně vás zajímá. Domníváme se však, že chcete znát jednotlivé složky spadající pod pojem finanční politika.
Finanční politika = využívání finančních zdrojů k realizaci hospodářské politiky. Do finanční politiky spadá politika rozpočtová (fiskální, tj. daňové a jiné státní zásahy) a politika výdajová (dotační). V širším smyslu slova se do finanční politiky zahrnuje i politika měnová, úvěrová a devizová.
Informace jsme čerpali z:
ŽALOUDEK, Karel. Encyklopedie politiky. 2. vyd. Praha: Libri, 1999. ISBN 80-85983-75-3.