Finanční krize

Text dotazu

Dobrý den,
píši bakalářskou práci na téma, které jsem napsal do předmětu. Potřebuji
získat co nejvíce informačních zdrojů s tím, že bych se chtěl zaměřit na
počátek krize roku 2001 (prasknutí dotcom bubliny) a roli fiskální a
monetární v zapříčinění, prohloubení a prodloužení krize.

Odpověď

Dobrý den,

v níže uvedeném seznamu najdete možné zdroje k vaší bakalářské práci. Další lze dohledat v Souborném katalogu VŠE (https://katalog.vse.cz/) nebo na portálu Knihovny (https://www.knihovny.cz/). Pokud jste studentem VŠE nebo externím uživatelem knihovny můžete využít i elektronické zdroje - https://knihovna.vse.cz/zdroje/.

Literatura:

Huerta de Soto, Jesús: Peníze, banky a hospodářské krize. Praha : ASPI : Liberální institut, 2009. ISBN 978-80-86389-54-7 (Liberální institut : váz.)

Caprio, Gerard: Financial liberalization :  how far, how fast? Cambridge : Cambridge University Press, 2001. ISBN 0-521-80369-1 (váz.)

Tirole, Jean: Financial crises, liquidity, and the international monetary system. Princeton : Princeton University Press, c2002. ISBN 0-691-09985-5 (váz.)

Eichengreen, Barry J.: Financial crises and what to do about them. Oxford : Oxford University Press, 2002. ISBN 0-19-925743-4 (váz.)

Hunter, William C.: Asset price bubbles :  the implications for monetary, regulatory, and international policies. Cambridge : MIT Press, c2003. ISBN 0-262-08314-0

Acharya, Viral V.: Regulating Wall Street :  the Dodd-Frank Actand the new architecture of global finance. Hoboken : John Wiley & Sons, 2011. ISBN 978-0-470-76877-8 (váz.)

Annunziata, Marco: The economics of the financial crisis :  lessons and new threats. Basingstoke : Palgrave Macmillan, 2011. ISBN 978-0-230-28281-0 (váz.)

Cassis, Youssef: Crises and opportunities :  the shaping of modern finance. Oxford : Oxford University Press, 2011. ISBN 978-0-19-960086-1 (váz.)

Eichengreen, Barry J.: Exorbitant privilege :  the rise and fall of the dollar . Oxford : Oxford University Press, 2011. ISBN 978-0-19-959671-3 (váz.)

Elson, Anthony: Governing global finance :  the evolution and reform of the international financial architecture. New York : Palgrave Macmillan, 2011. ISBN 978-0-230-10378-8 (váz.)

Hartcher, Peter: Bubble man :  Alan Greenspan & the missing 7 trillion dollars. New York : W.W. Norton, 2006. ISBN 0-393-06225-2 (váz.) 978-0-393-06225-0

Bonner, William: Empire of debt :  the rise of an epic financial crisis. Hoboken : John Wiley & Sons, c2006. ISBN 0-471-73902-2 (váz.)

Dvořák, Pavel: Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize. Praha : Beck, 2008. ISBN 978-80-7400-075-1 (brož.)

Soros, George: Nové paradigma pro finanční trhy : úvěrová krize 2008 a co dál. Praha : Evropský literární klub : Vyšehrad, 2009. ISBN 978-80-7021-997-3 (Vyšehrad : váz.)

Elson, Anthony: Governing global finance :  the evolution and reform of the international financial architecture. New York : Palgrave Macmillan, 2011. ISBN 978-0-230-10378-8 (váz.)

Engel, Kathleen C.: The subprime virus :  reckless credit, regulatory failure and next steps. Oxford : Oxford University Press, 2011. ISBN 978-0-19-538882-4 (váz.)

Engelen, Ewald: After the great complacence :  financial crisis and the politics of reform. Oxford : Oxford University Press, 2011. ISBN 978-0-19-958908-1 (váz.)

Kohout, Pavel: Finance po krizi : Evropa na cestě do neznáma. Praha : Grada, 2011. ISBN 978-80-247-4019-5 (brož.).

Kohout, Pavel: Finance po krizi : důsledky hospodářské recese a co bude dál. Praha : Grada, 2010. ISBN 978-80-247-3583-2 (brož.)

Roubini, Nouriel: Crisis economics : a crash course in the future of finance. London : Penguin Books, 2011. ISBN 978-0-141-04593-1 (brož.)

Roubini, Nouriel: Krizová ekonomie :  budoucnost finančnictví v kostce. Praha : Grada Publishing, 2011. ISBN 978-80-247-4102-4 (brož.)

Thomas, Lloyd Brewster: The financial crisis and federal reserve policy. New York : Palgrave Macmillan, 2011. ISBN 978-0-230-10846-2 (váz.)

Gup, Benton E.: The financial and economic crises :  an international perspective. Cheltenham : Edward Elgar, 2010. ISBN 978-1-84844-666-3 (váz.)

Stiglitz, Joseph E.: Freefall :  America, free markets, and the sinking of the world economy. New York : W.W. Norton, 2010. ISBN 978-0-393-07596-0 (váz.)

Woods, Thomas E.: Krach :  příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují. Praha : Dokořán, 2010. ISBN 978-80-7363-273-1 (váz.)

Foster, John Bellamy: Velká finanční krize :  příčiny a následky. Všeň : Grimmus, 2009. ISBN 978-80-902831-1-4 (brož.)

Závěrečné práce obhájené na VŠE:

Voráček, Lukáš: Příčiny a souvislosti globální finanční krize. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2010

Valeš, Tomáš. Finanční krize ve světě - detekce, průběh, příčiny a analýza aplikovaných řešení. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2010

Šimíček, Petr: Důvody vzniku bublin na kapitálových trzích. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Národohospodářská fakulta, 2010

Kapitolová, Petra: Širší kontext hypoteční krize v USA. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2010

Suk, Jiří: Monetární politika USA na pozadí současné finanční krize. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2011

Počárovská, Alena: Srovnání Velké hospodářské deprese a současné finanční a ekonomické krize. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2011

Peprný, Radim. Finanční krize, její příčiny a formy řešení v ČR. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2011.

Bednář, Jiří: Komparace světových krizí a jejich dopadů na Českou republiku. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2012

Cimala, Petr. Finanční krize a její dopady na vývoj hrubého domácího produktu USA. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Národohospodářská fakulta, 2012

Klíč, Dalibor: Vývoj monetární politiky Evropské centrální banky v kontextu finanční krize. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Národohospodářská fakulta, 2011

Korčomacha, Světlana: Dopady finanční krize na veřejné finance v ČR. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta financí a účetnictví, 2011

Kratochvíl, Jan: Vliv současné krize na zadlužení vyspělých zemí. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2011

Nováková, Jana: Regulace finančního trhu v EU a v USA po vzniku finanční krize. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Národohospodářská fakulta, 2011

Internetové zdroje:

https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/vystoupeni-konference-seminare/prezentace-a-vystoupeni/
https://www.blisty.cz/topics/296
https://euroskop.cz/
https://www.ceskenoviny.cz/ekonomika/
https://www.e15.cz/finexpert/