finanční analýza firmy

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych vás požádat o vyhledání informací týkajících se finanční analýzy podniku Čedok a.s. Předem velice děkuji.

Odpověď

Dobrý den, k uvedenému tématu Vám můžeme doporučit pouze literaturu týkající se finanční analýzy obecně, jejího zpracování, metod atd. Potřebné zdroje s informacemi o finančním zázemí podniku Čedok a.s. (např. účetní výkazy, výroční zprávy, statistiky apod.) nemáme k dispozici, firma tyto dokumenty nezveřejňuje ani na svých stránkách.

Na Vysoké škole ekonomické v Praze byly v minulých letech obhájeny již dvě práce s tímto tématem - Finanční analýza Čedoku, a.s. (2008) a Finanční analýza podniku cestovního ruchu (2007). Z nich byste mohl získat inspiraci, jak Vaše téma zpracovat. Záznamy obou prací jsou dostupné ze Souborného katalogu VŠE (http://library.vse.cz/aleph/), plný text je možný zobrazit pouze z počítačů VŠE nebo přes rozhraní Databáze kvalifikačních prací VŠE (https://www.vse.cz/vskp/). Doporučili bychom Vám využít i další zdroje knihoven VŠE (http://ciks.vse.cz/) nebo knihovny CERGE-EI (http://www.cerge-ei.cz/library/), zejména online databáze, např. databáze Anopress nebo Patria plus můžete použít pro vyhledávání informací o finančních trzích, ekonomické statistiky, odborné komentáře, hodnocení, prognózy, odhady analytiků atd. užitečné pro zvolené téma. Přehled databází a dalších zdrojů z oblasti ekonomie naleznete na portálu Econlib (http://www.econlib.cz/).

Dokumenty zabývající se finanční analýzou obecně:

1) KONEČNÝ, Miloš. Finance podniku. Brno: PC-DIR Real, 2000. 77 s. ; 21 cm. ISBN 80-214-1692-0.
2) KONEČNÝ, Miloš. Finanční analýza : studijní opora pro distanční studium. Brno: Sting, 2008. 77 s. : il. ; 30 cm. ISBN 978-80-86342-76-4 (brož.)
3) RŮČKOVÁ, Petra. Finanční analýza : metody, ukazatele, využití v praxi. Praha : Grada, 2008. 120 s. : il. ; 24 cm. ISBN 978-80-247-2481-2 (brož.)
4) MRKVIČKA, Josef; KOLÁŘ, Pavel. Finanční analýza. Praha : ASPI, 2006. 228 s.: il. ; 30 cm. ISBN 80-7357-219-2.
5) KISLINGEROVÁ, Eva; HNILICA, Jiří. Finanční analýza : krok za krokem. Praha : C.H. Beck, 2005. 137 s. : il. ; 24 cm + 1 CD. ISBN 80-7179-321-3 (brož.)
6) HOLEČKOVÁ, Jaroslava. Finanční analýza firmy. Praha : ASPI, 2008. 208 s. : il. ; 21 cm. ISBN 978-80-7357-392-8 (brož.)
7) MACEK, Jan; KOPEK, Rudolf; KRÁLOVÁ, Jitka. Ekonomická analýza podniku. V Plzni : Západočeská univerzita v Plzni, 2006. 157 s. : il. ; 22 cm. ISBN 80-7043-446-5 (brož.)
8) SYNEK, Miloslav. Ekonomická analýza. Praha : Oeconomica, 2003. 79 s. ; 30 cm. ISBN 80-245-0603-3 (brož.)
9) GRÜNWALD, R., HOLEČKOVÁ, J. Finanční analýza a plánování podniku. Praha : Vysoká škola ekonomická v Praze, 1997. 197 s. ISBN 80-206-0434-0.