Filosofický časopis

Text dotazu

Dobrý den. Máte v některé knihovně (nejlépe v Plzni) stará vydání filosofického časopisu? Je možné si u Vás vypůjčit, okopírovat nebo oskenovat? Jedná se mi konkrétně o ročník 1994.

Odpověď

Dobrý den,
informace o dostupnosti  periodik v českých knihovnách naleznete v Souborném katalogu ČR - Seriály (báze SKCP, dostupná na adrese http://aleph.nkp.cz/F). Zde si můžete vyhledat požadovaný filozofický časopis, pokud víte jeho přesný název (jedná se o "Filozofický časopis"?) nebo pokud máte zájem pouze o filozofické zaměření časopisu. V tom případě můžete pro vyhledávání využít především klíčová slova či slova z názvu, např. při zadání slova z názvu "filozofie" pro dokumenty v češtině získáte celkem 10 záznamů,  při dotazu pro klíčové slovo je vyhledáno 73 českých periodik. Pro širší záběr můžete využít zástupný znak *, při zadání filozofi* bude vyhledáno filozofický, filozofie, filozofickému, apod. , můžete také položit dotaz bez omezení jazyka, které opět přinese více výsledků. U každého záznamů uvidíte, v jakých letech periodikum vycházelo, a která knihovna jej vlastní.
Pokud máte zájem o dokumenty, které jsou ve fondu plzeňských knihoven, doporučujeme Vám nahlédnout přímo do katalogu vybrané knihovny, příp. směřovat Váš dotaz do některé z těchto knihoven. Do služby Ptejte se knihovny jsou zapojeny knihovny Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/studijni-a-vedecka-knihovna-plzenskeho-kraje-v-plzni/) a Knihovna města Plzně (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/knihovna-mesta-plzne/ ), můžete se tedy v rámci této služby obrátit přímo na ně.

Konkrétní knihovna by Vám měla poskytnout informace o možnostech kopírování dokumentů z jejich fondu; informace o výpůjčkách by měly být také uvedeny přímo v katalogu knihovny. Obecné informace o těchto službách  jistě naleznete také na webových stránkách knihovny.

Příkladem Vám uvádíme:
* Filosofický časopis. Filozofický ústav. Praha: Československá akademie věd, 1953- . ISSN 0015-1831.
Dle Souborného katalogu SKCP dostupný mmj. v Studijní a vědecké knihovně Plzně,  sign. 35A488, 5315, roky 1953 - akt. 2012

* Rozpravy Ústavu filozofie Západočeské univerzity. Plzeň: Ediční středisko ZČU, 1994.
Dle Souborného katalogu SKCP dostupný mmj. v Studijní a vědecké knihovně Plzně, sign. 35A1072