filosofické školy buddhismu

Text dotazu

Dobrý den prosím o nějaké informace ohledně filosofických škol buddhismu, jde mi o základní přehled starých i mahajánových škol.

Odpověď

 Dobrý den,

přehled buddhistických škol najdete v základních příručkách, doporučujeme:

Lexikon východní moudrosti : buddhismus, hinduismus, taoismus, zen / [z němčiny přeložil Jan Filipský ... et al.]. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Votobia ; Praha : Victoria Publishing, 1996. -- 565 s. : il. ; 27 cm

- zde lze vyjít od hesla buddhismus, kde najdete odkazy k dalším heslům;

Malá encyklopedie buddhismu / Vladimír Miltner. -- 2. vyd., V Libri 1.. -- Praha : Libri, 2002. -- 287 s. : il. ; 21 cm

- zde lze vyjít od hesla školy, popř. se řídit předchozí publikací.

V Národní knihovně je k dispozici dále například:

Encyclopedia of Buddhism / Robert E. Buswell, editor in chief. -- New York : Macmillan Reference USA, c2004. -- 2 sv. : il. (některé barev.), mapy ; 29 cm