Filmy

Text dotazu

Dobrý den,

hledám film kde s jedním vojákem asi v americe (tuším že kavalérista) jezdí indián a jednou vyšetřit smrt několika lidí a zjistí že to dělá skupina lidí kteří mají zvíře/zvířata navlečená do brnění. je to starý film odhad cca rok 2000.

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny. Film, který hledáte je s největší pravděpodobností Bratrstvo vlků (Le Pacte des Loups), francouzský dobrodružný film z roku 2001, v režii Christopha Ganse.

„Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.
Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly.“ (oficiální text distributora)

https://www.csfd.cz/film/32314-bratrstvo-vlku-hon-na-bestii/prehled/

Obor

Divadlo, film, tanec

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.06.2022 00:28

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu