Ferenc Futurista - Karel Fiala

Text dotazu

Dobrý den,

byl herec František Fiala známý jako Ferenc Futurista z početné herecké rodiny nějak spřízněn s hercem Karlem Fialou?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
rodovou spřízněnost mezi Ferencem Futuristou a Karlem Fialou jsem žádnou
nenalezla. První zmíněný trávil své dětství v Mníšku pod Brdy a ač byla
jeho rodina početná a angažovaná v uměleckém prostředí, vypadá to, že
Karel Fiala do ní nepatřil. Pocházel z rodiny kominíka z Ostravy. Ani u
jednoho z pánů se rodinná spřízněnost nikde neuvádí.