Fantasy

Text dotazu

Dobrý den, chodím do 4. třídy. Prosila bych
Vás o vysvětlení pojmu fantasy, a to srozumitelnou formou. Děkuji mo

Odpověď

Pěkné ráno,

definici pojmu fantasy jsem převzala z encyklopedie Wikipedie - cituji:

"Fantasy je umělecký žánr, používaný předěvším v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové, démoni). V anglosaském světě je však fantasy označení pro jakékoliv dílo fantastického žánru, které není science fiction. Žánr je stejně jako přibuzné žánry science fiction a horror definován především rekvizitami a prostředím, kam je dílo situováno.
Svět (nazývaný často „druhotný svět“), ve kterém se příběh odehrává je většinou nezávislý na našem, v některých případech je s naším nějak spojený (Letopisy Narnie) či se děj odehrává přímo v našem nějak pozměněném světě (žánr alternativní historie a současné fantasy).
Původ fantasy lze spatřovat především v mýtech, pohádkách, středověkých legendách a rytířských eposech. Vznik klasického fantasy lze však spatřovat až v druhé polovině 19. století u autorů jako George MacDonald a lord Dunsany, masivnější nástup přišel s díly J.R.R. Tolkiena a R. E. Howarda v první polovině 20. století."

Zdroj:
Wikipedie : Otevřená encyklopedie [online]. [2009] , 5. 7. 2009 [cit. 2009-07-17]. Dostupný z WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Fantasy>.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

17.08.2009 06:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu