Facebook

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakým směrem půjde Facebook.

Odpověď

Dobrý den,

příliš konkrétních informací o možném vývoji či budoucnosti sociální sítě Facebook jsme bohužel nenalezli. V současné době má Facebook přes 500 milionů aktivních uživatelů, nedávno byl uveden projekt s názvem Titan, který se soustřeďuje na textovou komunikaci a měl by propojit hned čtyři komunikační platformy: e-mail, SMS, IM a nativní Facebook Messages (Facebook zprávy). Komunikace bude možná nejen prostřednictvím Internetu, ale také pomocí mobilního telefonu. Právě pro mobilní komunikaci by chtěl Facebook v budoucnu poskytnout jakousi "sociální vrstvu" napříč celým mobilním internetem, a to pro všechny systémy a výrobce bez rozdílu.

Řada odborníků se domnívá, že podobně jako u jiných sociální sítí (např. MySpace) bude uživatelů sítě Facebook ubývat, síť začne postupně stagnovat a časem zanikne. Přestože je Facebook často kritizován především v souvislosti s jistými bezpečnostími riziky a problematickou ochranou osobních dat, důvodem jeho zániku by měla být velikost systému a překonání jeho myšlenky.

Podrobnější informace jsou k dispozici na následujících internetových odkazech:

http://www.itbiz.cz/aktualne-o-startupech-facebook-uz-netahne-budoucnost-je-v-geosluzbach

http://www.itbiz.cz/projekt-titan-facebook-spousti-vlastni-google-wave

http://www.zive.cz/Clanky/sc-3-a-154666/default.aspx

http://digiweb.ihned.cz/c1-46662250-facebook-zanikne-je-prilis-rozbujely-mysli-si-medialni-odbornik

http://www.m-journal.cz/cs/internet/socialni-site/budoucnost-socialnich-siti__s416x5330.html

http://www.guardian.co.uk/technology/2010/mar/14/facebook-john-naughton-the-networker

http://www.insidefacebook.com/2010/06/22/exclusive-discussing-the-future-of-facebook-and-the-facebook-ecosystem-with-ceo-mark-zuckerberg/

http://www.lidovky.cz/myspace-se-dohodl-s-facebookem-chce-si-udrzet-uzivatele-pid-/ln-media.asp?c=A101119_164545_ln-media_kik

http://www.tyinternety.cz/mobilne/interview-se-zuckerbergem-co-facebook-planuje-a-proc-1721

Obor

Výpočetní technika

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.01.2011 13:20

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu