F. Bernau: Der politische Bezirk Dauba - Dubá

Text dotazu

Rád bych znal historii oblasti okolo Dubé. Toto dílo \" Der politische Bezirk Dauba\" je jedním z hlavních pramenů i když je psáno německy a musel bych ho přeložit.

Odpověď

Dobrý den, kromě knih v němčině (berte v úvahu, že Dubá byla německým městem), najdete něco o Dubé v následujících knihách. Předem upozorňujeme na Kučova Města a městečka, kde má Dubá v příslušném díle rozsáhlé heslo:

Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / Karel Kuča. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 1996- . -- sv. : il., plány, erby ; 28 cm

Dále knihy, které jsme zjistili:
NK ČR:
Dubá a okolí / [Marie Vojtíšková, Břetislav Vojtíšek, Markéta Myšková ; fotografie Ivan Tichý]. -- V Dubé : Městský úřad Dubá, 1993. -- 40 s. : barev. il. ; 21 cm
V této knize najdete souhrnné pojednání o historii Dubé a okolí.

Kinský, B., Dubské Švýcarsko, vl. nákladem, 1936

Máchův kraj : průvodce / panoramatické kresby Stanislav Vorel ; kresby a vazba Jiří Král ; mp. a pl. Ludvika Stehlíková. -- 1. vyd.. -- Praha : Olympia, 1985. -- 213 s. : obr., mp., pl. ; 17 cm + barev. mapa ; 41x44 cm

Máchův kraj / autor: kol., ved. František Patočka ; fot. [kol.]. -- 1. vyd.. -- Praha : STN, 1961. -- 191, [4] s. : [16] s. fot. příl., [1] barev. mp. ; 8°

Máchův kraj : (Dubské skály) : Oblastní turistický průvodce / [Autor:] František Patočka. -- 1. vyd.. -- Praha : STN, 1956. -- 61, [2] s. : [8] s. obr. příl. ; 8°

Severočeská vědecká knihovna v Ústí n. L.:
Dubá a dubská pahorkatina, Krajská komise cestovního ruchu, Ústí n. L., 1974

Makovec, Milan (ed.), Českolipsko a Máchův kraj, Děčín 2005

Možná by nebylo od věci obrátit se prostřednictvím služby Ptejte se knihovny také na Severočeskou vědeckou knihovnu v Ústí nad Labem (http://www.svkul.cz/, ptejteseknihovny@svkul.cz), možná tam by vám podali ještě doplnění z regionálních zdrojů.